« Onze recordpoging in cijfers»

Gepubliceerd op 04-04-2022

© Vincent Knoops.jpg

Op 2 en 3 april liep heel Helmond de gaten in haar sokken in haar GUINNESS WORLD RECORDS-poging Langste-Waslijn-met-Sokken. Het record hebben we (net) niet gehaald maar van alle andere cijfers worden wij een beetje stil:

  • 1.022 dagen geleden (17 juni 2019) werd er voor het eerst gesproken over het wereldrecord Langste-Waslijn-met-Sokken. 
    Op 31 mei 2020 werd het record door corona voor de 1e keer uitgesteld. In plaats daarvan zamelde 'n Ouwe Sok speelgoed in voor kinderen die leven onder de armoedegrens. In totaal werden 618 kinderen verrast met een speelgoedpakket gedoneerd door 63 gezinnen.
  • In de lockdown van 2021 werden in 6 weken tijd door 46 sokkenhubs in totaal 79.200 ouwe sokken ingezameld. Daarbovenop kregen we van diverse bedrijven 29.000 nieuwe sokken gedoneerd.
  • Op 23 mei 2021 werd het wereldrecord voor de 2e keer uitgesteld. Daarvoor was door Roffelsen 8.750 meter waslijn gedoneerd. Een anonieme Partij doneerde 105.000 wasknijpers  Ondertussen werd er wel al volop geld ingezameld voor het goede doel. Ook op 17 oktober 2021 ging de recordpoging niet door wegens de coronamaatregelen.
  • De recordpoging ging eindelijk van start met de opbouw van onze waslijn op 1 april 2022. Op een van de koudste aprilnachten ooit bouwde onze vrijwilligers ongeveer 8.000 meter aan waslijn op.
  • Tussen zaterdag 2 april (12.00 uur) en 3 april (15.00 uur) kwamen er minimaal 317 Helmonders helpen met het hangen van sokken. Sommige een kwartier, andere 2 dagen lang. Het festival draaide op 35 vrijwilligers! Op het podium stonden in het weekend 71 presentatoren, muzikanten en andere artiesten belangeloos op te treden. Daarnaast zette 19 mensen zich in voor de verschillende randactiviteiten op het terrein. 
  • Om 15.00 uur werd de laatste sok opgehangen. Het jurylid van GUINNESS WORLD RECORDS had 2,5 uur nodig om ons record te controleren. Met 5.748 meter kwamen we 319 meter tekort voor een nieuw wereldrecord.
  • Op het podium werd een cheque overhandigd € 23.836,25 overhandigd voor de 2.500 Helmondse kinderen die leven onder de armoedegrens. 12 uur later stond de teller al op € 25.857,25. Dit bedrag werd bij elkaar verzameld door 93 donateurs op de crowdfunding, 25 lokale bedrijven die een gulle donatie deden, 53 aanbieders van een veilingitem en 27 aanbieders van een loterij-item. 
  • Met dit bedrag als voorlopige tussenstand kunnen we nu al 1.293 kinderen die leven onder de armoedegrens de dag van hun leven bezorgen. De komende 4 maanden gaan we hard werken om dit bedrag nog hoger te maken en de dagen voor de kinderen te organiseren. 

'n Ouwe Sok draait op tientallen vrijwilligers die de afgelopen 2,5 jaar zijn aangehaakt. Het vaste team bestaat uit 3 man. 

Ons team en vrijwilligers gaat eerst even een paar dagen met de voetjes omhoog en daarna hard aan de slag met het goede doel, de kinderen en wie weet... een nieuwe poging. Wil jij je de komende maanden (en misschien wel langer) inzetten voor 'n Ouwe Sok? Stuur dan een mailtje naar contact@ouwesokhelmond.nl. Natuurlijk kun je ook nog altijd bijdragen aan het goede doel door een grote of kleine donatie

© Vincent Knoops 2.jpg

© Vincent Knoops 4.jpg

Foto's zijn gemaakt door © Vincent Knoops

Vincent-Knoops-1649056499.jpg